Džiaugsmas namuose kartu su vaikais

Esminiai patarimai kokybiškam laikui namuose

Vaikai, kaip ir suaugę šiomis dienomis jaučia pasikeitusio pasaulio nuotaikas, bei dažnai pritrūksta džiuginančios veiklos, juos kankina nuobodulys, o tėveliams tenka sukti galvą kuom dar užėmti savo vaikus. Dalinamės keliais patarimais, ką daryti, kad vaikai jaustųsi patogiai pasikeitus gyvenimo ritmui, justu kuo mažiau nerimo ir nuobodulio, o Jūsų namai būtų pripildyti šypsenų bei pozityvaus kūrybiškumo.


1. Judėkite. Kūnas yra sukurtas judėjimui, kuo daugiau vaikai juda, tuo daugiau kūnas išskiria endorfinų ir tampa atsparesnis stresui. Išeikite į lauką jei turite nuosavą kiemą, arba užsiimkite virtualiomis sporto treniruotėmis, judriais žaidimais ar šokio pamokomis www.akpamokos.com

2. Susikurkite kasdienę rutiną. Naujoje šeimos dienotvarkėje sugalvokite kuo vaikai gali rūpintis patys ir įpinkite tai į kasdienybę. Tai ne tik prisidės prie šeimos bendrojo gėrio, bet ir suteiks vaikui jausmą, kad kažką gali kontroliuoti, o tai yra labai svarbi saugumo jausmo dedamoji. Pradėkite nuo mažų darbų, kurie būtų būtų lengvai įgyvendinami ir malonūs. Pavyzdžiui susitvarkyti savo žaislų dėžę. 

3. Modeliuokite pozityvų elgesį. Vaikai puikiai girdi ir mato tėvų elgesį skirtingose situacijose, jie tobulai jį kopijuoja ir pritaiko matytą pavyzdį savo kasdienybėje. Tėveliai savo demonstruojantys gerus įgūdžius dorojantis su stresu, kūrybiškai žvelgiantys į įvairias situacijas, spinduliuojantys pozityvumą tiesiogiai veikia vaiko emocijas ir programuoja ateities elgesį.

4. Kalbėkitės. Jei situacija yra rimtesnė nei įprastai, ir ore sklando suaugusiųjų nerimas, pasistenkite vaikui suteikti paaiškinimą, kas vyksta. Taip pat yra labai svarbu, jog vaikas turėtų galimybę atverti savo jausmus ir papasakoti kaip jaučiasi. Pasikalbėję apie nerimą, pasistenkite paklausti ir apie jo mėgstamas veiklas, svajones ir tai kas skatina geras emocijas. 

5. Laikykitės miego rėžimo. Vaiko miegas yra tiesiogiai susijęs su jo savijauta. Todėl labai svarbu išlaikyti miego reguliarumą, stengtis išlaikyti ar net pagerinti miego kokybę. 

6. Rūpinkitės savimi. Dėmesys artimiesiems yra labai svarbus, tačiau svarbu nepamiršti ir savęs, pasirūpinti savo gera savijauta, pomėgiais, savo asmeniniu laiku. Visiškas malonių dalykų atsisakymas gali ilgam atimti džiaugsmą. Galbūt karantinas nesitęs taip ilgai, o be Jūsų džiugių šviesių akių, vaikų pasaulis tikrai nebus toks spalvotas.